Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Zwiedzanie na rowerze

  image Turystyka rowerowa jest popularna nie tylko w Holandii. Z roku na rok, w Polsce powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych oraz specjalnych szlaków, które umożliwiają podróżowanie na naprawdę długie dystanse. Turystyka rowerowa jest świetną rzeczą- możemy bardzo tanio i przyjemnie zwiedzić wiele pięknych miejsc- o walorach prozdrowotnych nawet nie trzeba przypominać. Polska przyroda jest tak piękna, iż odkrywanie naszego kraju na rowerze jest prawdziwą przyjemnością, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Czy baza techniczna jest wystarczająca, aby zagwarantować komfortowe poruszanie się na rowerze po Polsce? Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udało się stworzyć kilka szlaków komunikacji rowerowej- te szlaki wyposażone są w odpowiednie stacje postojowe oraz punkty serwisu technicznego, co umożliwia bezpieczne i sprawne zwiedzanie na rowerze. Warto jest się zainteresować tą formą turystyki. Podróże rowerowe mogą być ogromną frajdą- już teraz się o tym przekonajmy. Odkryjmy nowy wymiar turystyki na rowerze!

  Comments are closed.