Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wybór biura podróży

  image Wyjazd zagraniczny w okresie letnim czy zimowym z wykorzystaniem ofert biur podróży do zdecydowanie bardziej wygodna forma spędzani wolnego czasu, niż decydowanie się na samodzielny wyjazd. Wprawdzie w znacznie mniejszym stopniu przy takich wyjazdach można kontrolować choćby miejsce nocowania czy też koszty pobytu, ale z drugiej strony nie trzeba poświęcać znacznej ilości czasu na samodzielne przygotowywanie wyjazdu wakacyjnego. Jednocześnie ważne jest, że w przypadku decydowania się na wyjazdy z biurami podróży można również korzystać z korzystnych ofert w przypadku różnego typu promocji. Jednak bardzo ważne jest by właściwe wybierać również same biura podróży, co ma przełożenie na to, jakie będą koszty korzystania z poszczególnych ofert wyjazdów turystycznych. Nie można również zapominać, że wyjazdy z biurem podróży wymagają określenia czy dane biuro podróży nie ma problemów finansowych, co wymaga sprawdzenie różnych informacji, choćby w izbach turystycznych lub urzędach samorządowych W ten sposób unika się problemów związanych z nieudanymi wakacjami.

  Comments are closed.