Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wakacje i wybór środka transportu

  Gdy wyjazd wakacyjny realizowany jest we własnym zakresie niezbędne jest wybranie najlepszego zarówno w zakresie czasu, w którym można dostać się w określone miejsce a jednocześnie komfortu środka transportu. Ważne jest również by wybierać takie formy dojazdu na miejsce spędzenia wakacji, które pozwalają również obniżyć koszty. W tym względzie można decydować się na szukanie ofert promocyjnych w zakresie podróżowania liniami lotniczymi czy też kolejami. W zakresie podróżowania po krajach europejskich postawienie na kolej może być doskonałym rozwiązaniem gdyż pozwala na zapewnienie zarówno szybkiej podróży w komfortowych warunkach a jednocześnie uzyskanie również wygodnego poruszania się po miastach, w których dworce położone są w centrach. Natomiast w przypadku wybierania linii lotniczych warto brać pod uwagę, że lotniska bardzo często znajdują się na obrzeżach miast, co wymaga również wybrania sposobu dostania się z lotniska do hotelu. W niektórych krajach trzeba się liczyć w takim przypadku z wysokimi kosztami przejazdu.

  Comments are closed.