Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Turystyka seksualna

  Seks-turystyka jest jednym z coraz powszechniejszych zjawisk, które dotyka przede wszystkim niezamożnych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Chodzi tutaj przede wszystkim o Tajlandię, która została mocno dotknięta tym zjawiskiem. Najczęściej z tej formy turystyki korzystają zamożni mieszkańcy krajów europejskich- Niemcy, Brytyjczycy, czy Holendrzy. Czy ta forma turystyki jest dopuszczalna? Odbiór tego typu zachowań w Tajlandii jest zupełnie inny niż w innych częściach świata- tam rodzice są dumni z córki, która pracuje w ten sposób, gdyż jest samodzielna. Ocena moralna tego zjawiska jest więc niejednoznaczna i trudna do wyprowadzenia. Na pewno nie można do sprawy podchodzić stricte ideologicznie i z takowym nacechowaniem. Seks-turystyka jest żywym zjawiskiem i ciężko, żeby coś mogło ją powstrzymać. Władze starają się jedynie ograniczyć zasięg występowania pedofilii wśród miłośników korzystania z tego typu usług. Miejmy nadzieję, ze się uda ograniczyć patologiczne zachowania i turystyka będzie kojarzona tylko ze zwiedzaniem.

  Comments are closed.