Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Turystyka miejska- nowe szanse

  Czy można czerpać przyjemność z turystyki miejskiej? Miasta są w końcu zatłoczone, pełne spalin oraz hałasu. Jak więc czerpać przyjemność ze zwiedzania i podróżowania? Zwiedzanie miasta może mieć różne wymiary. Za dnia warto jest skupić się na przede wszystkim na odkrywaniu parków, muzeów, czy innych obiektów kultury. Jeśli to nam nie wystarczy, to możemy zawsze wybrać się na zakupy do któregoś z centrów handlowych. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Wieczorami można wyruszyć na podbój klubów nocnych oraz pubów. Dlaczego ta forma turystyki jest tak wyjątkowa? Przede wszystkim wskazać trzeba na dynamikę życia w mieście, która jest naprawdę bardzo duża oraz swoisty klimat wielkich ośrodków miejskich. Zwiedzanie to nie wszystko- poznawanie kultur, kuchni także może mieć miejsce w mieście. Plusem turystyki miejskiej jest też łatwa możliwość przemieszczania się po ośrodkach oraz pomiędzy nimi. Jest to coś wyjątkowego. Turystyka miejska nabiera coraz ważniejszego znaczenia- warto jest zainteresować się tą formą poznawania świata.

  Comments are closed.