Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Tanie wyjazdy wakacyjne

  Wiele osób decydując się na wyjazd wakacyjny chce uzyskać możliwość wyjazdu przy jak największym ograniczeniu kosztów. Oczywiście kierowanie się jedynie cenami wycieczek czy wczasów nie jest najlepszym rozwiązaniem, jednak przy korzystnych warunkach wyjazdów można również uzyskać korzystniejsze ceny przede wszystkim w ramach promocyjnych warunków wyjazdów zagranicznych. Obecnie wiele biur podróży decyduje się na oferowanie różnego rodzaju promocji, które mają na celu przyciągnięcie znacznie większej liczby turystów do korzystania z danej oferty. Wynika to między innymi z jednej strony z większego popytu na wyjazdy zagraniczne wśród coraz bogatszych polskich turystów a jednocześnie dużej konkurencji na rynku turystycznych. Jednocześnie bardzo ważne jest również to, że w przypadku wyjazdów zagranicznych coraz więcej klientów szuka również ofert, które pozwalają na korzystanie przynajmniej z optymalnych warunków spędzania wolnego czasu przy jednoczesnym zapewnieniu również atrakcyjniejszych cen wycieczek oraz wyjazdów zagranicznych.

  Comments are closed.