Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Planowanie wycieczki

  image Dobra wycieczka to z pewnością coś intrygującego z punktu widzenia każdego poszukiwacza przygód. Nie należy jednak nastawiać się na to, że totalnie sponatniczna wycieczka będzie dla nas odpowiednia – często takie nieplanowane wyjazdy są bardzo drogie i w efekcie nie zachęcają do podróżowania. Podróże w terenie kraju jak i w Europie sa ciekawe dla każdego, kto chce przede wszystkim ma ochotę na wypoczynek w miejscach stosunkowo popularnych lub na wycieczkach przede wszystkim dopasowanych do jego możliwości finansowych. Dobre planowanie to podstawa każdej udanej wyprawy, pozwoli to na zaoszczędzenie dużej sumy pieniędzy oraz na przygotowanie się psychiczne. Zapakowanie się w autokar dostosowany do przewozu dużej ilości osób pomoże nam zapoznać nowych znajomych, a to z kolei sprawi, że nasz wypoczynek będzie jeszcze ciekawszy. Noclegi w górach to z kolei doskonały sposób na spędzenie zimowego urlopu w pięknym miejscu oraz możliwość uprawiania zimowych sportów i zajadania się lokalnymi specjałami.

  Comments are closed.