Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Loty do Madrytu

  Podróżowanie po Polsce i Europie nie musi być drogie, trudne ani czasochłonne. Najważniejsze jest dobre planowanie i przede wszystkim odpowiednia ocena naszych możliwości finansowych oraz potrzeb. Wiadomo, że nie wszędzie będzie kosmicznie drogo – noclegi Warszawa mogą być tanie pod warunkiem, że będziemy długo szukać oraz dokładnie analizować ceny oraz opinie zawarte na stronach internetowych przez innych turystów. Wynajem aut Warszawa będzie świetną opcją na podróżowanie, zwłaszcza jeżeli do stolicy dotarliśmy samolotem lub pociągiem – ułatwi to nam poruszanie się po Warszawie, której linie autobusowe lub tramwajowe dla osób spoza niej są dość trudne do zapamiętania. Loty do Madrytu to doskonała opcja na podróż do Hiszpanii za niewielką sumę pieniędzy pod warunkiem, że bilety zabukujemy odpowiednio wcześnie i będziemy przygotowani. Bus to dobra opcja na podróż po kraju za równie niewielką kwotę pieniędzy oraz poruszanie się pomiędzy sąsiadującymi między sobą miastami w Polsce lub Europie.

  Comments are closed.