Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Jazda autostopem

  Autostop jest wspaniałą formą podróżowania. Co jednak musimy wiedzieć, aby podróż autostopem przebiegła bezpiecznie, łatwo i przyjemnie? Przede wszystkim, każdy z nas musi dysponować odpowiednim ekwipunkiem- nie możemy mieć zbyt dużego plecaka, nie warto też wyglądać podejrzanie- kierowcy muszą widzieć naszą twarz z daleka. O czym jeszcze trzeba pamiętać, jadąc autostopem? Przede wszystkim musimy być szczerzy z osobami, które nas wiozą. Jeśli podróżuje chłopak i dziewczyna, to z marszu muszą mówić, że są małżeństwem- jest to gwarancja bezpieczeństwa w pewien sposób. Turystyka autostopem pozwala zwiedzić wiele miejsc naprawdę bardzo niskim kosztem- jest to prosta oraz bardzo przyjemna forma podróżowania. Względy bezpieczeństwa przy autostopie powinny grać pierwsze skrzypce. Warto jest mieć przy sobie choćby dezodorant w aerosolu, który posłuży jako swoiste narzędzie do obrony osobistej, w sytuacji, gdyby ktoś chciał dokonać na nas napadu. Trzeba być bardzo ostrożnym- ale też nie przesadzajmy, autostop wymaga pewnej dozy zaufania.

  Comments are closed.