Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Jakie biuro turystyczne?

  Tylko z pozoru wybór biura turystycznego w przypadku wyjazdów zagranicznych nie ma znaczenia. W tym względzie poszczególne biura różnią się zarówno jakością świadczonych usług, ale co ważniejsze specjalizacją w zakresie obsługiwania wyjazdów do danego kraju czy regionu świata. Czasami znacznie lepszym rozwiązaniem może być decydowanie się na wyjazdy zagraniczne w ramach ofert mniejszych biur podróży, które są w stanie zapewnić usługi indywidualnie dopasowane do oczekiwań klientów. Korzystanie z takich usług turystycznych staje się znacznie ważniejsze w przypadku decydowania się na specjalistyczne wyjazdy turystyczne, choćby połączone z korzystaniem z aktywności fizycznej, jak wspinaczki czy też nurkowanie. Z drugiej strony bardzo ważne jest również zarówno branie pod uwagę opinii o poszczególnych biurach podróży, ale również informacji dotyczących sytuacji finansowej danej firmy, co znów ma przełożenie na możliwość zapewnienia bezpieczeństwa w zakresie organizowania danego wyjazdu turystycznego.

  Comments are closed.