Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Jakie atrakcje turystyczne zobaczyć?

  image Polacy bardzo lubią podróżować- niestety, ale najczęściej wybieramy miejsca „oklepane” oraz mało atrakcyjne pod kątem zwiedzania i nocnego życia. Warto jest zmienić nasze codzienne zwyczajne turystyczne i pokazać, że można spędzać czas na urlopie w zupełnie inny sposób. Spędzanie wolnego czasu na urlopie może być doprawdy ogromną przyjemnością- wszystko zależy wyłącznie od nas. Gdzie możemy znaleźć miejsca wyjątkowe, które na długo pozostaną w naszej pamięci? Jeśli chodzi o nasz kraj, to wiele jest takich miejsc, które pozwalają na przeżycie wspaniałych przygód. Wystarczy choćby wskazać na rodzinne parki rozrywki, czy ekspozycje interaktywne w wielu muzeach, które stają się celem coraz większej liczby ludzi. Przekonajmy się, że turystyka może być naprawdę fajna i nie wiązać się tylko i wyłącznie ze żmudnym zwiedzaniem poszczególnych zabytków. Muzea techniki także mogą być wybitną atrakcją turystyczną- wszystko zależy od tego, na co się zdecydujmy. Wybór odpowiedniej lokalizacji turystycznej to klucz od udanego urlopu.

  Comments are closed.