Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  hotel zieleniec

  Wypoczynek nad polskimi jeziorami z pewnością będzie owocny i przyniesie nam wiele wspaniałych wspomnień. Wystarczy jedynie dobrze przygotować się do wypoczynku, by cieszyć się rozrywką i spokojem na najwyższym poziomie. Chociaż sporo osób biwakuje nad jeziorem, osoby pragnące zażyć komfortu na urlopie wybiorą hotel zieleniec, który nie tylko cieszy się dobrymi opiniami i świetnymi cenami, ale ma również indywidualne podejście do potrzeb klientów. Jedyne co jest konieczne to zrobić rozeznanie który hotele opinie odpowiada nam z punktu widzenia konsumentów oraz zarezerować pokój, by od razu móc cieszyć się wygodnym noclegiem oraz bazą wypadową. Miłośnicy zagranicznych podróży docenią wygodne połączenia lotnicze Katowice Barcelona, które ucieszą najbardziej wytrawnych podróżników. Z kolei miłośnicy lokalnych specjałów sprawdzą, która restauracja Lublin serwuje najlepsze potrawy i desery, by móc cieszyć się przepysznym jedzeniem w doborowym towarzystwie oraz wspaniałych warunkach oferowanych przez lokal.

  Comments are closed.