Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Hotel czy ośrodek hotelarski

  image Wielu turystów nie rozróżnia ośrodków hotelarskich oraz hoteli. Wynika to między innymi z faktu, że hotel w Lublinie mające niski standard bardzo często oferują znacznie gorszy standard noclegu w stosunku do ośrodków hotelarskich, które są w stanie zapewnić najlepszy standard wypoczywania. Z tego względu warto jest zapoznać się z tym, co są w stanie zapewnić ośrodki hotelarskie. Przede wszystkim różnica w stosunku do hoteli dotyczy tego, że nie zapewniają one dodatkowych atrakcji. Innymi słowy oferują one przede wszystkim miejsce do nocowania, choć zdarza się, że mogą również zapewnić możliwość korzystania z posiłków. Natomiast ośrodki hotelarskie to dobre rozwiązanie dla tych turystów, którzy nie zamierzają w jednymi miejscu podczas wycieczek spędzać dużej ilości czasu. W takim przypadku można decydować się na zapewniające nawet wysoki standard nocowania ośrodki hotelarskie bez konieczności dokonywania wysokich opłat za hotele Wrocław, w których i tak nie skorzysta się z oferowanych, dodatkowych atrakcji dla gości.

  Comments are closed.