Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Zakwaterowanie we Wrocławiu.

  image Wrocław, największe miasto województwa dolnośląskiego jest dynamicznie rozwijającym się miastem, które w pewnych kwestiach może już śmiało konkurować z Warszawą czy też Krakowem. Tak jest na przykład w kwestii turystyki. Z każdym kolejnym rokiem liczba odwiedzających ten gród na Odrą systematycznie wzrasta. Na taki wzrost popularność Wrocław pracował długo. Do osiągnięcia takiego celu potrzeba było wielu drogich kampanii marketingowych oraz wielkiego wydarzenia jakim była organizacja piłkarskich Mistrzostw Europy, których Wrocław stał się współgospodarzem. Na popularność Wrocławia w oczach turystów nie tylko z Polski, ale także całego świata wpłynęła również dobrze jak na polskie warunki rozwinięta infrastruktura transportowa i turystyczna. Obecnie nie ma problemów z dotarciem do tego miasta za pomocą samolotu. Do Wrocławia prowadzi także jednak z nielicznych w naszym kraju autostrad. Oprócz tego w ostatnich czterech latach znacznie poprawiła się jakość bazy turystycznej. Znalezienie noclegi zieleniec nie jest żadnym większym problemem. Każdy turystyka jest w stanie wybrać sobie miejsce do spania, które będzie spełniało jego wymagania co do standardu oraz ceny. W mieście możemy skorzystać zarówno z usług eleganckich hoteli jak i poszukać miejsc nieco mniej ekskluzywnych, ale za niedrogich. Przed wyjazdem do Wrocławia warto sprawdzić wszystkie możliwości w internecie, w którym swoje strony internetowe posiadają niemal wszystkie najpopularniejsze mazury hotele oraz hostele.

  Comments are closed.