Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Zakwaterowanie na czas wakacji

  hotel-1232175-mPowodzenia naszego wyjazdu zagranicznego i to, jak go będziemy po latach wspominać zależy od tego, w jakich warunkach będziemy mieszkać. Niekorzystne warunki odpoczynku mogą popsuć nawet najlepiej zapowiadającą się wycieczkę. Jeżeli wyjeżdżamy na wycieczkę z biurem podróży, to wiadomo, że miejsce hotelowe mamy z góry zarezerwowane i nie ma w tym temacie żadnych negocjacji, albo zgadzamy się na zaprezentowane miejsce, albo nie decydujemy się na dany wyjazd.

   

  Ewentualnie, jeśli po przyjeździe warunki zastane w hotelu nie zgadzają się z opisem z biuletynu biura podróży, wówczas możemy próbować dochodzić swoich praw na drodze sądowej i żądać od biura podróży zwrotu przynajmniej części wpłaconej sumy. By dodatkowo upewnić się, co do warunków, jakie na nas czekają po przyjeździe, warto sprawdzić opinie o danym hotelu w sieci internetowej, wiele jest przecież stron internetowych o turystyce, na których turyści z całego świata wymieniają się między sobą poglądami w tych kwestiach, to może nas ostatecznie przekonać.

  Dodaj komentarz