Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym

  Ciekawą opcją wakacyjną dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta jest wyjazd do jednego z gospodarstw turystycznych, nie musi być ono koniecznie położone na terenie naszego kraju. Jest wiele pięknych gospodarstw agroturystycznych w takich krajach, jak Włochy, Niemcy, czy Francja. Oczywiście za wizytę w takich miejscach będziemy zmuszeni zapłacić dużo więcej niż w naszym kraju, lecz z pewnością, jeśli mamy takie możliwości warto zdecydować się na taki ruch. Przekonamy się, że następnego roku będziemy chcieli ponownie wrócić do tego miejsca, albo spróbować, czegoś innego.

   

  Większość najlepszych gospodarstw agroturystycznych, które charakteryzuje najwyższy standard usług jest mocno okupowanych w sezonie wakacyjnym, dlatego o wolne miejsce trzeba pytać przynajmniej na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, tylko, wtedy będziemy mieć pewność, że znajdzie się dla nas miejsce. Taka wcześniejsza rezerwacja niesie rzecz jasna konieczność wpłaty zaliczki w odpowiedniej wysokości.

  Dodaj komentarz