Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Turystyka związana z kulturą

  Wyższa forma turystyki lub inaczej mówiąc, turystyka, która jednocześnie służy oświeceniu naszego umysłu, jest jedną z najczęściej uprawianych form turystyki. I nie jest mowa tu o wycieczkach szkolnych, gdzie miejsca takie jak muzeum po prostu muszą znaleźć się w programie wycieczki. Mowa o świadomym odkrywaniu walorów kulturowych, jakie jest nam w stanie zaoferować dany obszar. Do dziedziny, jaka jest turystyka kulturowa nie należy jednak podziwianie pięknych widoków – jest to, bowiem odłam turystyki zwany również krajoznawczą. Również na terenie naszego kraju daje się zauważyć to, że coraz więcej turystów przybywa na nasze ziemie w celach kulturowych, – aby zwiedzić coraz szerzej znane oraz podziwiane zabytki.

   

  Najbardziej kojarzone miasta to oczywiście Kraków oraz Warszawa. Ze względu na cel a także czas trwania podróży realizowanych w ramach turystyki kulturowej, możemy dokonać odpowiedniego podziału na turystykę miejską oraz wiejską. Oprócz tego istnieją również wyjazdy, które pozwalają głębiej zanalizować daną kulturę i są one nazywane wyjazdami tematycznymi.

  Dodaj komentarz