Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Turystyka autostopowa

  image Podróżowanie jest świetną formą poznawania świata i spędzania wolnego czasu. Trzeba jedynie posiadać pewne środki finansowe- czy jednak muszą one być znaczące, aby czerpać przyjemność z odkrywania świata. Wcale nie musimy dysponować bardzo mocno wypchanym portfelem, aby móc cieszyć się podróżowaniem po świecie. Doskonale ilustruje to fakt podróżowania autostopem, który stał się niezwykle popularnym wśród ludzi. Z jakich względów cenimy sobie tę formę przemieszczania się. Zacznijmy od tego, że turystyka autostopem wiąże się przede wszystkim z ogromną przygodą, która pozostanie niezapomniana przez wiele lat. Czy jest to forma niebezpiecznego podróżowania? Z reguły kierowcy bardziej boją się brać autostopowiczów niż w drugą stronę. Jeśli więc ktoś się zatrzymuje, to raczej ma dobre intencje, i nie ma co się obawiać, że zostaniemy napadnięci, czy w jakikolwiek sposób skrzywdzeni. Podróżowanie autostopem sprawia, że od nowa jesteśmy w stanie docenić rzeczy proste oraz dostrzec, jak ludzie potrafią być życzliwi i pomocni.

  Comments are closed.