Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Tajlandia

  Na portalu dhtcthai.org, można znaleźć informacje dotyczące pierwszych śladów życia człowieka, które zostały wykryte i uznane za ludzkie odbicie funkcjonowania na terenie obecnej Tajlandii. Jest to bardzo ciekawie prowadzony portal, który daje możliwość dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych i dotychczas nieznanych informacji, które oczywiście oparte są na autentycznych wydarzeniach i zdobyte są z różnych źródeł historycznych, działających na terenie Tajlandii.

   

  Jest to portal, który dla turystów może być doskonałym źródłem informacji, dzięki którym będą oni mogli przygotować się bardzo dobrze do podróży do tego kraju. Warto zaznaczyć, że na portalu dhtcthai.org, znajdują się informacje, które umożliwiają w pełni przygotować się do wyprawy do Tajlandii. Jest to niezwykle ciekawy kraj, posiadający ciekawe położenie geograficzne, które sprawia, że życie nie jest tam wcale łatwe, jednak teren jest bardzo atrakcyjny. Warto zatem zapoznać się z portalem dhtcthai.org, w celu poznania tego państwa.

  Dodaj komentarz