Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Studia – idealny czas na podróże

  st-paul-de-vence-1151066-mOkres studiów to dla wielu z nas najbardziej odpowiedni czas oraz okazja do realizacji pragnień związanych z podróżowaniem, poznawaniem nowych miejsc, zwyczajów, języków oraz kultur. W wielu przepadkach już sam wybór uczelni oraz kierunku studiów wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania, a tym samym z wyjazdem do innego miasta a nawet kraju. Przeprowadzka ta już sama w sobie stanowi walor edukacyjny, w myśl maksymy ,iż podróże kształcą. Kolejne edukacyjno – turystyczne wyprawy są już ściśle związane z samym trybem nauczania w placówkach szkolnictwa wyższego. Istnieją kierunki studiów, w przypadku których rozliczne podróże są koniecznością dla pełnowartościowej edukacji, adeptów poszczególnych zawodów. Należą do nich przede wszystkim: studia z zakresu turystyki i rekreacji, geografii, archeologii, kulturoznawstwa, historii,historii sztuki, lingwistyki i innych.

   

  Dla studentów kształcących się w tego typu dziedzinach niezwykle ważne jest poparcie wiedzy teoretycznej rzeczywistym, doświadczalnym poznawaniem nowych regionów, zabytków, kultur, języków. Jednakże studenci niemal każdego kierunku na pewnym etapie swojej edukacji często stykają się z koniecznością odbycia wyprawy czy to w celu odbycia praktyk, uczestnictwa w konferencji, czy realizacji danego projektu naukowego. Okres studiów stanowi niepowtarzalną okazję do podróży przy niewielkich własnych nakładach finansowych, gdyż większość z tych edukacyjnych wypraw opłacana jest przez uczelnie.

  Dodaj komentarz