Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Rezerwacja miejsca w luksusowym apartamencie

  bedroom-concept-design-1224038-mMoże się wydawać, że na luksusowe apartamenty w okresie wakacyjnym nie ma zbyt dużego popytu, lecz, jeśli zamierzamy spędzić w takich warunkach nasz wakacyjny wypoczynek warto zarezerwować miejsce z odpowiednio długim wyprzedzeniem, byśmy po przyjeździe nie byli niemiło rozczarowani. W takich przypadku pozostaną nam noclegi w sopocie z bazy noclegowej z nieco niższym standardem usług, o ile w ogóle cokolwiek znajdziemy w pełni sezonu wakacyjnego. Wybierając się na wycieczkę zagraniczną z biurem podróży wszystkie formalności związane z zakwaterowaniem mamy z góry załatwione, problemy i konieczność rezerwacji pojawia się dopiero, gdy decydujemy się na samotną wyprawę, bez żadnych pośredników.

   

  Luksusowe apartamenty charakteryzuje przede wszystkim własna łazienka ze wszystkimi wygodami, serwis pokojowy, możliwość skorzystania z basenu, sauny, jacuzzi i tym podobnych wygód. Warto zapłacić te kilkaset złotych więcej za jedną noc, by poczuć się, chociaż przez okres naszego urlopu, jak prawdziwi zwycięzcy życia.

  Dodaj komentarz