Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Promocyjne oferty wyjazdów wakacyjnych

  Rynek usług turystycznych w Polsce jest coraz bardziej rozwinięty, co pozwala na korzystanie z coraz większej liczby ofert firm turystycznych, co znów pozwala na wyjazd do wielu zagranicznych krajów przy bardzo rozbudowanych i kompleksowych ofertach wyjazdów i wycieczek. Jednocześnie korzystne jest również to, że coraz więcej ofert realizowanych jest w bardzo atrakcyjnych dla turystów cenach. Takie atrakcyjne ceny można uzyskać przede wszystkim za pośrednictwem ofert promocyjnych. Takie oferty pozwalają na wyjazdy nawet kilkadziesiąt procent taniej w stosunku do przeciętych cen wyjazdów do wybranego kraju. Promocyjne oferty to przede wszystkim wyjazdy do takich krajów, które są popularne wśród turystów. Do takich krajów można obecnie zaliczyć wśród polskich turystów Grecję czy Włochy. Jednocześnie wiele krajów, do których można było wyjechać w ramach bardziej korzystnych warunków cenowych straciło swoją pozycję ze względu na wydarzenia terrorystyczne, co dotyczy między innymi słynących z rozbudowanej infrastruktury turystycznej Tunezji, Turcji czy Egiptu.

  Comments are closed.