Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Popularna turystyka

  image Turystyka jest bardzo popularnym rodzajem aktywności w naszym kraju. Dlaczego tak bardzo cenimy tę formę spędzania wolnego czasu? Turystyka daje ogromne możliwości poznania nowych miejsc, skosztowania lokalnej kuchni oraz zdobycia wiedzy o nowych kulturach. To wszystko jest bardzo wartościowe i warto jest uprawiać turystykę. Polacy bardzo cenią turystykę- już od czasów PRL podróżowaliśmy głównie do krajów Demokracji Ludowej, aby następnie poszerzać swoje horyzonty. Aktywność turystyczna opiera się głównie na podróżowaniu do wspaniałych kurortów, czy innych pięknych miejsc, gdzie zakosztować można słońca, pięknego morza oraz przyjemnej atmosfery. Już teraz warto jest się przekonać o możliwościach podróżowania. Jeśli nie chcemy się zdawać na biura podróży, to powinniśmy sami zaplanować jakaś podróż, z pewnością będzie to źródłem ogromnej satysfakcji oraz wielkiej radości. Podróżowanie jest doskonałym sposobem na urlop- pozwala oderwać się od szarej codzienności. Nie ma lepszego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

  Comments are closed.