Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Polskie wybrzeże

  Nie zawsze polskie wybrzeże cieszy się jak najlepszym zdaniem o stanie plaż i wydm, ale z pewnością złego słowa w tym kontekście powiedzieć nie można o rewalskim wybrzeżu, które stanowi niezaprzeczalny wzór godny do naśladowania dla innych polskich nadmorskich gmin, które nie zawsze umieją sobie radzić z kwestią czystości plaż. Rewal i jego okolice to miejsca czyste i spokojne, tak w wielkim skrócie można streścić cały ich charakter, no oczywiście dodać jeszcze do tego należy, że miejsca te są piękne.

  Ale przecież każda gmina w ten sposób się reklamuje, toteż nikt na słowo nie musi wierzyć, aby się przekonać o prawdziwości tych słów trzeba po prostu się zdecydować na wyjazd do Rewala czy też sąsiednich jego miejscowości, do Trzęsacza, Pobierowa czy Niechorza albo Pogorzelicy. Z noclegami problemu najmniejszego nie ma, nawet na ostatnią chwilę coś się z pewnością znajdzie, ale po co ryzykować, że ktoś nam zajmie nasze upatrzone pokoje Rewal, można przecież bez wychodzenia z domu zamówić sobie przed wypadem nad morze noclegi Rewal i przyjechać już na spokojnie z rezerwacją w kieszeni.

  Dodaj komentarz