Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Podróże samolotem

  Większość współczesnych Polaków musi często podróżować. By przemieszczać się wygodniej i bezpieczniej, wielu podróżnych decyduje się na podróż samolotem. Obecnie tanie loty są wyjątkowo chętnie wybieranym sposobem na podróżowanie. Dzięki coraz liczniejszym witrynom pozwalających na rezerwację miejsca na pokładzie, każdy z nas ma szansę przemieszczać się szybko i oszczędnie. Tanie loty to najbardziej ekonomiczny sposób na dłuższe wyprawy. Z jakich metod możemy korzystać wtedy gdy kupujemy bilety lotnicze w niskiej cenie?

  Tanie bilety lotnicze możemy zakupić przez internet. Liczne portale rezerwacyjne są wspaniałymi sojusznikami wszystkich osób wybierających się w podróż. Dzięki nim można błyskawicznie sprawdzić listę dostępnych połączeń, czas lotu oraz jego cenę. Takie strony pozwalają na zarezerwowanie na wybrany kurs oraz na kupno biletu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. kupione w taki sposób bilety lotnicze to minimalny koszt, a czasowe akcje promocyjne są kolejnym udogodnieniem dla osób podróżujących liniami lotniczymi.

  Dodaj komentarz