Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Plaże o najlepszej sławie

  leme-1351888-mMiejsce, które wybierzemy na nasze letnie wakacje silnie zależy od nie tylko pogody, jaka przewidujemy a także widoków, jakie zostaną nam zapewnione, ale również od tego, w jakim stanie znajdować się będzie pobliska plaża. Najlepiej jeszcze przed wyjazdem zrobić krótki przegląd najbardziej gorąco polecanych plaż na całym świecie. Na pierwszym miejscu plasuje się słynna Copacabana, która mieści się w Brazylii. Można na niej wybierać wśród szerokiej oferty luksusowych hoteli oraz restauracji i barów, dlatego jest to miejsce przeznaczone dla turysty spragnionego wrażeń.

   

  Jest to szczególnie korzystne miejsce dla miłośników uprawiania wodnych sportów. Piękna i piaszczysta plaża w Cannes, potrafi zauroczyć niejednego miłośnika wakacji. Już sama nazwa Lazurowe Wybrzeże, mówi sama za siebie. Dla osób, które uwielbiaj poznawać miejsca wielokulturowe, istnieje coś takiego jak australijska plaża Bondi Beach. Usytuowana jest tam również zatoka, mnoga ilość hoteli a także kawiarni. Z koeli sami mieszkańcy stanowią wielokulturowa mieszankę narodowości żydowskich, włoskich oraz brytyjskich.

  Dodaj komentarz