Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Kto i gdzie najczęściej podróżuje?

  Nie da się ukryć, ze to najbardziej rozwinięte narodowości mogą sobie pozwolić na liczne podróże, a także zachęcać rzesze turystów do odwiedzeni ich rodzimych ziem. Powodów jest kilka, a najbardziej znaczącym z nich jest zamożność mieszkańców. Poza tym maja oni o wiele szerszy dostęp do środków transportu takich jak samoloty. Dzięki odpowiednim środkom finansowym, bogate kraje są w stanie odpowiednio wypromować walory uprawiania turystyki właśnie na ich obszarze. Jak się okazuje, najczęściej odwiedzanym krajem na całym świecie jest Francja, a w samej Francji najchętniej zwiedza się Paryż.

   

  Drugie miejsce przypada dla Włoch, gdzie najlepiej spisuje się Wenecja – sławetne miasto zakochanych. Oprócz tego znaczące miejsce w rang kinu najczęściej odwiedzanych państwa mają USA, Meksyk oraz Hiszpania. Z kolei na najczęstsze wojaże mogą pozwolić sobie narodowości takie jak Niemcy, Amerykanie oraz Japończycy. Do tych ostatnich stereotyp ciekawego oraz wszędobylskiego turysty, przyległ już chyba na dobre.

  Dodaj komentarz