Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Kiedy opłacają się wyjazdy last minute?

  Nie zawsze promocyjne wyjazdy zagraniczne są korzystne dla turystów kupujących takie wycieczki czy wczasy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że promocje last minute stały się ważnym elementem marketingowych działań prowadzonych przez firmy turystyczne, które mają na celu przyciągnięcie większej liczby turystów do kupowania ofert w danym biurze podróży. Przekłada się to między innymi na sytuację, w której w pewnych okresach czasu, zwłaszcza tuż przed okresem letnim wiele firm promuje oferty last minute, które w rzeczywistości nie dają wcale korzyści finansowych dla turystów. Bardzo ważne jest z tego powodu bardzo dokładne analizowanie rynku turystycznego, by w rzeczywistości można było skorzystać z korzystnych ofert wyjazdów turystycznych. W tym względzie dobrze jest sprawdzać przeciętne ceny wyjazdów do określonego kraju oraz przy porównywalnych warunkach oferty wyjazdu turystycznego. Pozwala to na wybranie określonych atrakcji czy standardu nocowania przy jednoczesnym uzyskaniu znacznie bardziej atrakcyjnych cen takiego wyjazdu. Do najbardziej korzystnych ofert promocyjnych last minute można zaliczyć te, które pojawiają się w okresie tuż po sezonie turystyczny, czyli w okresie końca września.

  Comments are closed.