Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Jak znaleźć tani hotel w Toruniu?

  19 (2)Każdy kto chce pojechać do Torunia na weekend najpierw powinien się zorientować czy będzie miał gdzie spać. W końcu bardzo często niestety zdarza się tak, że jeżeli chodzi o tanie noclegi Mrągowo to są one bardzo szybko rezerwowane. I w sumie nie ma się czemu dziwić. Wiedząc, że w Toruniu organizowane są ciągle jakieś koncerty powinniśmy się spodziewać tego, że nie będzie już tanich miejsc. Na koncertach przecież przede wszystkim pojawiają się młodzi ludzie, którzy jednak zawsze szukają taniego schronienia.

  Zanim więc pojedziemy do Torunia warto jest sprawdzić w sieci w jakich hotelach czy też pensjonatach moglibyśmy się zatrzymać. Jest to szczególnie istotne w momencie kiedy przede wszystkim zależy nam na tym, aby jednak mieć tanie ale za to bardzo wygodne lokum. W Toruniu przy tym nigdy nikomu nie braknie miejsca do spania. Pytanie tylko ile ten nocleg będzie nas kosztować. W końcu nie każdego człowieka stać na to, aby sypiać w pięciogwiazdkowych hotelach. Niektórzy ludzie muszą dla siebie szukać czegoś tańszego.

  Dodaj komentarz