Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Gdzie zamieszkać w Toruniu?

  Jeżeli jesteśmy w tym mieście tylko i wyłącznie przejazdem najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie po prostu wybranie odpowiedniego hotelu. Z tym jednak wiele osób ma problem przede wszystkim dlatego, że jednak Toruń jest miastem, w którym naprawdę jest w czym wybierać. Przede wszystkim więc wszystko zależy od tego na jaki hotel program nas stać. Wiadomo przecież, że nie każdy możemy sobie pozwolić na dokładnie takie same ciechocinek hotele jak inni. Niektórzy muszą swoje wyjazdy weekendowe traktować nieco bardziej powściągliwie.

  Przy tym w Toruniu jest tyle hoteli, że z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Warto również zauważyć, że jednak Toruń jest miastem, w którym znaleźć możemy również wielu studentów i dlatego oni również muszą gdzieś mieszkać. Zawsze przy tym wszystko zależy od tego co mamy zamiar w tym mieście robić i jak spędzić wolny czas. Na tej zasadzie zawsze jesteśmy w stanie dobrać idealne dla siebie lokum. Warto więc się nad tym zastanowić zanim człowiek uda się do danego miasta.

  Dodaj komentarz