Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Gdzie na wakacje?

  image Wyjazdy wakacyjne do zagranicznych krajów stały się bardzo popularne wśród polskich turystów przede wszystkim ze względu na szeroką ofertę, która dostępna jest w poszczególnych biurach podróży, co znów przekłada się również na korzystne warunki cenowe, w tym liczne oferty promocyjne. Jednocześnie promocje na wyjazdy zagraniczne oraz wycieczki do takich krajów jak Grecja, Włochy czy Hiszpania pozwalają na korzystanie z wysokiego standardu wypoczynku w krajach, które mają bardzo rozbudowaną ofertę turystyczną, liczne atrakcje turystyczne a jednocześnie rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Jednocześnie wyjazdy do popularnych turystycznie krajów w Europie są również dostępne w coraz większej liczbie biur podróży, co znów pozwala na wybranie takich ofert wyjazdów, które mogą być dopasowane do oczekiwań indywidualnych turystów a jednocześnie mogą być również wykupione w korzystnych cenach, zwłaszcza w przypadku ofert promocyjnych takich jak last minute. Wyjazdy do krajów europejskich są obecnie znacznie częściej wybierane w stosunku do wyjazdów do krajów egzotycznych.

  Comments are closed.