Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Dali

  dali-house-444167-mDali wschód cechuje wiele bardzo rozmaitych krajów, które są obecnie na różnym etapie rozwoju cywilizacyjnego. Tajlandia zalicza się do krajów o których mówi się stosunkowo rzadko, co z pewnością jest uzasadnione, zważywszy na to że na tym kontynencie dominują takie potęgi jak Chiny czy Japonia. Jednak Tajlandia jest bardzo ładnym krajem o ciekawej tradycji, która oczywiście jest nawiązaniem do kultury dalekiego wschodu.

   

  Portal internetowy dhtcthai.org, poświęcony jest w pełni tematyce związanej z tym krajem. Przedstawia on wiele ciekawych informacji dotyczących historii powstawania tego państwa. Portal dhtcthai.org, także w bardzo dużym stopniu odnosi się do obecnego rozwoju cywilizacyjnego, który nabiera właściwego tempa. Za pośrednictwem dhtcthai.org, można na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia, która mają miejsce w Tajlandii, a o których raczej rzadko informują nas inne źródła przekazu. Warto zatem zapoznać się z dhtcthai.org, zwłaszcza jeśli Tajlandia w jakiś sposób nas interesuje.

  Dodaj komentarz