Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Daleki wschód

  Portal internetowy, poświęcony jest tematyce państwa dalekiego wschodu, czyli Tajlandii. Jest to portal, który bardzo ciekawie opisuje historię tego państwa, która była bardzo rozmaita, o czym świadczy fakt, że państwo to przez długi okres funkcjonowało pod zupełnie inną nazwą. Portal dhtcthai.org, także bardzo wiele miejsca poświęca na opisanie wszystkich obecnych wydarzeń, dzięki czemu możemy być na bieżąco poinformowani o wszystkich wydarzeniach, które mają miejsce na terenie tego kraju. Tajlandia także znacznie częściej zaczyna przyciągać turystów, co jest wynikiem bardzo ciekawych krajobrazów.

   

  Portal dhtcthai.org także w dużej mierze prezentuje Tajlandię i jej walory geograficzne. Jest to portal, który w pełni poświęcony jest temu państwu, dlatego tak wiele bardzo istotnych informacji można tam znaleźć. Warto zatem przybliżyć sobie wszystko z dziejów i obecnych wydarzeń tego państwa. Portal dhtcthai.org, daje taką możliwość, dlatego tym bardziej warto skorzystać z takiej okazji.

  Dodaj komentarz