Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Co słychać w mieście?

  46Wbrew temu co się może wydawać Toruń jest miastem, które przede wszystkim słynie z tego, że odbywają się w nim liczne koncerty. Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę przede wszystkim dlatego, że zdecydowanej większość Toruń jednak kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem i toruńskim piernikiem. Przy tym okazuje się, że jednak w Toruniu naprawdę dużo się dzieje. Przede wszystkim warte są uwagi koncerty, które są organizowane praktycznie w każdym miesiącu roku.

  I wbrew temu co mogłoby się wydawać w tym mieście wcale nie można słuchać tylko i wyłącznie jednego typu muzyki. Każdy słuchacz różnych typów muzyki znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Przy tym warto dodać, że w Toruniu przede wszystkim króluje reggae i rock. Jednak koncertów zespołów, które słyną właśnie z tego rodzaju muzyki możemy w tym mieście znaleźć najwięcej. Jadąc do Torunia powinniśmy się więc uzbroić w pokłady pozytywnej energii, która z pewnością zostanie nam w tym mieście oddana. Toruń jest bowiem miastem, które naprawdę warto zobaczyć i w nim przebywać.

  Dodaj komentarz