Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Atrakcyjne propozycje wycieczek zagranicznych

  rio-de-janeiro-copacabana-1268244-mPodróżowanie w dwudziestym pierwszym wieku stało się proste, jak jeszcze nigdy dotąd w historii. Jeszcze nigdy tyle milionów osób w tym samym czasie nie decydowało się na tak dalekie i różnorodne podróże. Ludzie od zawsze byli bardzo ciekawscy, lecz częste i dalekie podróże uniemożliwiały im wolne i drogie środki komunikacji. W dobie tanich linii lotniczych podróżowania na drugą półkulę może nas kosztować zadziwiająco mało. W takich warunkach grzechem jest nieskorzystanie z możliwości, jakie podsuwa nam pod nos technika naszego wieku.

   

  Za kilka tysięcy złotych możemy przy dobrym rozplanowaniu wycieczki spędzić kilka miesięcy w interesujących nas miejscach, które zawsze mieliśmy nadzieję odwiedzić. Dla początkujących turystów zawsze istnieją dwie drogi wyruszenia w podróż ich życia. Pierwszą z nich jest samodzielne zorganizowanie całego wyjazdu, co daje większą satysfakcję, albo też wyjazd zagraniczny wraz z biurem podróży. Wycieczka z biurem podróży to szansa na poznanie wielu interesujących osób z naszego kraju o podobnych zainteresowaniach.

  Dodaj komentarz