Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wakacje z atlasem

  image Planując taki wypoczynek, miejmy atlas samochodowy Polski zawsze pod ręką. Wtedy na pewno ustrzeżemy się takiej sytuacji, że nie będziemy wiedzieli, gdzie skręcić lub przed jakim znakiem się zatrzymać . Jeżeli nie stać ans na urządzenia elektroniczne, które pokazują drogę, to taki atlas także świetnie da sobie radę w terenie. Niezawodna w tym przypadku na pewno będzie druga osoba, która w razie potrzeby pokieruje nas na właściwa ścieżkę. Zawsze raźniej jest jechać na wakacje w większej grupie niż samemu. Warto o tym pamiętać, kiedy wybieramy się gdzieś na łono natury. Potrzebujemy wtedy namiotów, karimat, kuchenek gazowych. Tego typu wakacje mogą być dla nas naprawdę bardzo niezapomniane, dlatego nie możemy z nich rezygnować, jeśli już je sobie zaklepaliśmy i jesteśmy w pełni zaangażowani w przygotowania. Zawsze warto gdzieś wyjechać na urlop, ponieważ wtedy odpoczywamy po roku pełnym zajęć, stresów i zmartwień. Jeśli nie potrafimy odpoczywać, to żyjemy krócej i mamy bardzo mało ochoty na cokolwiek.

  Comments are closed.