Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Podróże po Polsce

  image Każdy lubi podróżować, a wyprawa na własną rękę daje naprawdę bardzo dużo satysfakcji. Tak naprawdę wystarczy mieć pod ręką atlas samochodowy Polski i przygody same zaczynają nas znajdować. Jesteśmy ludźmi i od zawsze mamy w sobie taką wielką potrzebę odkrywania, poznawania nowych miejsc, ludzi, doznawania innych niż na co dzień wrażeń. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każdy człowiek potrafi to w pełni docenić, kiedy tylko całe życie przebywa w domu wśród czterech ścian. Natomiast osoby, które co jakiś czas się gdzieś wybierają, po prostu są bogatsze o nowe doświadczenia i aż same rwą się, by poznawać piękno otoczenia – nawet ojczystego kraju. Przecież wcale nie trzeba wybierać się daleko za granicę, by poznać piękne miejsca, ludzi i ich zwyczaje oraz by mieć niezapomniane wspomnienia na długi czas. Podróże po naszym urokliwym kraju mogą być poza tym bardzo wzbogacające, dlatego warto z nich korzystać, póki się da. Najwięcej po Polsce podróżujemy, kiedy jesteśmy jeszcze młodzi i pewni sił. Potem z biegiem czasu po prostu nie można sobie pozwolić na takie wyprawy i pozostają nam tylko miłe wspomnienia i widoczki z wycieczkę, które już mogą nam się nigdy w życiu nie powtórzyć i nie przydarzyć.

  Comments are closed.