Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Podróż z atlasem

  Nie jest to dobra sytuacja, ponieważ człowiek zawsze powinien wracać wypoczęty do pracy, z nową energią i pomysłami. Jednak jeśli tak się nie dzieje, jest to bardzo niepokojące i nie można przechodzić obok tego bez mrugnięcia okiem. Jeżeli zaś będziemy ignorować tak poważne kłopoty, to na pewno dobrze się to dla nas i dla naszego zdrowia nie skończy. Nie można tylko żyć pracą. W dodatku teraz większość ludzi pracuje przy użyciu komputera i bardzo się męczy z tego powodu. To dodatkowo wzmaga ryzyko zapadania na różne choroby i nie można pracować w takim otoczeniu przez cały rok. Człowiek nie urodził się bowiem do tego, by pisać na maszynie czy klawiaturze komputera i głupieć przy tym. Jeśli pracy nie towarzyszy żaden myślenie, to jest ona bezproduktywna. Wtedy nawet najciekawsze wakacje mogą nie okazać się dobrą rozrywką. Dlatego miejsca do tego rodzaju odpoczynku trzeba wybierać bardzo skrupulatnie i zawsze się zastanawiać nad tym, czego pragniemy najbardziej od tego rodzaju relaksu.

  Comments are closed.