Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Nowe kierunki

  Właśnie dzięki temu, że zmieniamy środowisko, możemy wykonywać zdjęcia w nowym otoczeniu i dużo bardziej wczuwamy się w mentalność ludzi zamieszkujących dany obszar. Często są to osoby bardzo wrażliwe i liczy się u nich szczególnie to, że na zdjęciach wychodzą bardzo szczere i oddane. nasze wspomnienia z wakacji mogą być dzięki temu niezapomniane i pełne wrażeń oraz wzruszeń, a przecież właśnie po to zawsze nam chodzi – by było ciepło, rodzinnie i z sentymentem. Tylko na tego rodzaju wakacje warto jeździć. Natomiast jeśli wolimy piękne i udane wakacje w kraju, a nie za granicą, to powinniśmy o tym pamiętać, że Polska jest pięknym miejscem. Bardzo często się zdarza, że tego nie doceniamy i to jest bardzo duży kłopot. Jeśli nie poznamy swego kraju bardzo dobrze, to na jakiej podstawie możemy zabierać się do zwiedzania całego świata? Nad tym rzeczywiście trzeba się czasami zastanowić głębiej, ponieważ inaczej nigdy się nie staniemy się obywatelami świata.

  Comments are closed.