Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wyjazdy wakacyjne w korzystnych cenach

  image Jeśli chce się oszczędzić na wyjeździe wakacyjnym bardzo ważne jest odpowiednio wczesne podejmowanie decyzji o sprawdzaniu poszczególnych ofert dostępnych na rynku turystycznym. W tym względzie można obecnie korzystać z coraz łatwiejszego dostępu do cennych informacji, które pozwalają na sprawdzenie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących ofert turystycznych wyjazdów, co bywa szczególnie ważne podczas decydowania się na wakacje w popularnych krajach turystycznych. W przypadku decydowania się na wyjazd zagraniczny w okresie letnim, czyli szczytu wyjazdów turystycznych dobrym rozwiązaniem jest bardzo wczesne szukanie ofert wyjazdów turystycznych, co jest szczególnie ważne w przypadku tych turystów, którzy wiedzą w jakim okresie będą spędzali wakacje. W ten sposób można również skorzystać z ofert kierowanych do tych klientów, którzy zainteresowani są wczesnym wykupieni wycieczek czy ofert związanych z dłuższym wypoczynkiem. W ten sposób można liczyć na dokładne zaplanowanie wyjazdu zawczasu oraz oszczędności.

  Comments are closed.