Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wycieczki wakacyjne

  Przy wybieraniu ofert poszczególnych biur podróży można decydować się zarówno na wyjazdy zapewniające spędzenie wolnego czasu w dłuższym okresie czasu jak też na wycieczki, które często pozwalają na ciekawe spędzenie weekendu. Wiele osób nie może pozwolić sobie z różnych względów na dłuższy odpoczynek. Jednak zawsze w okresie letnim warto pomyśleć o możliwości odpoczynku. W wielu przypadkach można wygospodarować wolny czas, choćby w okresie kilku dni, który pozwala na wyjazd na wycieczkę w ramach krajowych ofert turystycznych a jednocześnie można również decydować się na wyjazd do pobliskich krajów. Gdy ma się mało czasu na spędzenie wolnego czasu warto wybierać takie oferty wycieczek, które ograniczają czas samego podróżowania, co pozwala znacznie zwiększyć czas na wypoczynek. Jest to szczególnie ważne w przypadku kilku dniowych wyjazdów, gdzie chce się przede wszystkim odpocząć oraz korzystać z rekreacji. W takim przypadku do najlepszych ofert można zaliczyć wycieczki krajowe, gdzie można w krótkim czasie korzystać z wypoczynku.

  Comments are closed.