Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wycieczka do Warszawy.

  Warszawa jest najważniejszym miastem Polski. Stolica naszego kraju liczy sobie ponad dwa miliony mieszkańców. Jest to nie tylko centrum naszego kraju, ale także miasto, które jest atrakcyjne z punktu widzenia turystycznego i biznesowego. Każdego roku do miasta syreny przybywają setki tysięcy turystów oraz biznesmenów, którzy tutaj załatwiają swoje sprawy. Taka ilość przyjezdnych gości powoduje, że noclegi krynica zdrój są bardzo poszukiwane. Na szczęście Warszawa dzięki organizowaniu Euro2012 jest jednym z tych miast, gdzie baza hotelowa znajduje się na dość przyzwoitym poziomie. Jako jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce w Warszawie możemy znaleźć wiele hotelów oraz innych miejsc, w których możemy przenocować. Oczywiście hotele przeznaczone są dla ludzi, których wydanie okołu stu złotych nie jest wielkim problemem. Jak wiadomo ceny wszelkich usług w stolicy są nieco wyższe niż w innych miastach Polski. Na szczęście dla osób, które nie potrzebują nocować w warunkach luksusowych Warszawa również przygotowała kilka alternatywnych wyjść. Dla ludzi młodych ciekawym rozwiązaniem są schroniska młodzieżowe. Oferują one najczęściej kilkuosobowe pokoje, które nie kosztują zbyt wiele. Do tego gwarantowany jest także jeden ciepły posiłek oraz bieżąca woda. Oprócz tego ich zaletą jest to, że są one bardzo dobrze zlokalizowane. Dla ludzi, którzy za dobrze nie znają Warszawy interesujące jest przeważnie jedynie centrum miasta. Tam można poszukać przystępnych cenowo hostel o przyzwoitym standardzie.

  Comments are closed.