Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wakacje w Grecji

  Jednym z bardziej popularnych krajów, do których wyjeżdżają zarówno Europejczycy a jednocześnie Polacy zalicza się Grecja. Jest to kraj, który posiada zarówno doskonale zachowane a także znane na całym świecie zabytki a jednocześnie doskonałe warunki zarówno krajobrazowe jak też związane z wypoczynkiem nad morzem. Jednocześnie bardzo ważne jest, że wycieczki czy wypoczynek na terenie Grecji jest znacznie tańszy w stosunku do wyjazdów do wielu innych krajów europejskich. Bardzo ważne jest realizowanie wyjazdów wakacyjnych do Grecji w okresie, gdy w Grecji odbywa się wiele wydarzeń również kierowanych do turystów. Tego rodzaju wydarzenia to przede wszystkim okres sierpnia w Grecji. Jednocześnie w przypadku, gdy chce się uzyskać znacznie bardziej korzystne warunki cenowe wyjazdów do Grecji dobrym rozwiązaniem jest postawienie na wyjazdy w okresie zimowym lub w okresie niezwiązanym z szczytem turystycznym. Warto brać pod uwagę, że doskonałe warunki spędzania wolnego czasu na Krecie zaczynają się już w marcu.

  Comments are closed.