Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Turystyka krajowa

  image Podróżowanie po Polsce może być naprawdę wyjątkową przygodą. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych fantazji oraz tego, co chcemy zobaczyć. Wbrew pozorom Polska jest bardzo bogatym turystycznie krajem- można zobaczyć tutaj szereg wspaniałych rzeczy, które pozostaną w naszej pamięci na długo. Podróżowanie po Polsce wiąże się z ogromnymi przygodami oraz wspaniałymi przygodami. Już teraz każdy z nas się może o tym wszystkim samodzielnie przekonać. Wystarczy tylko i wyłącznie wziąć mapę i wyznaczyć sobie trasę wyprawy turystycznej. Wszyscy bez wątpienia będą tym wszystkim zachwyceni. Podróżowanie po rodzimym kraju nie jest też drogie- niekonieczne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu- wystarczy wyobraźnia fantazja oraz odrobina uporu. Wybierzmy się w podróż po naszym pięknym kraju- zwiedzimy wspaniałe góry, pałacyki, przepiękne Parki Narodowe- wszystko, o czym tylko możemy zamarzyć. Polska ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania turystom, którzy wrócą z tego kraju ze wspaniałymi wspomnieniami oraz masą dobrej energii.

  Comments are closed.