Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Tanie bilety lotnicze

  image Korzystanie z możliwości wypoczynku w Polsce z pewnością pozytywnie odbije się nie tylko na stanie naszego konta, ale przede wszystkim pozwoli się nam zapoznać z szeroką gamą możliwości wypoczynku w kraju. Łatwiej się wybrać na wycieczkę większą grupą, dlatego wynajem autokarów może być świetną opcją dla osób, które są zbyt wygodne na samotne wyszukiwanie połączeń autokarowych lub podróż na własną rękę. Dotrzeć możemy wszędzie, dlatego w górach warto już wcześniej zarezerwować noclegi Zakopane – miasto to słynie z dość wysokich cen i nie zawsze wolnych miejsc na wypoczynek, a warto być przygotowanym na oszczędzanie pieniędzy na inne atrakcje. Samoloty to alternatywa dla autokarów, być może nieco bardziej kosztowna, ale za to szybsza i przyjemniejsza – pod warunkiem, że nie boimy się panicznie lotów w powietrze. Wcześnie zabukowane bilety lotnicze będą naprawdę tanie i często ich cena będzie niższa niż w konkurencyjnym transporcie naziemnym, co przełoży się pozytywnie na stan naszych finansów.

  Comments are closed.