Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Władysławowo noclegi blisko morza tanio

  image Listopad jest tym miesiącem, w którym pierwsi amatorzy białego szaleństwa decydują się na wyjazd w góry by tam oddawać się jeździe na nartach czy też snowboardzie. Na pierwszych klientów przygotowane są już najważniejsze polskie kurorty, które oprócz perfekcyjnie przygotowanych stoków zjazdowych oraz wyciągów narciarskich starannie przygotowały dla swoich klientów władysławowo noclegi blisko morza tanio. Każdy doświadczony turysta, który kocha góry doskonale wie, że w najbardziej popularnych zimowych kurortach Polski rezerwacji hoteli trzeba dokonywać z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tak wielkie jest zainteresowanie. Najbardziej obleganymi terminami w górach są zawsze terminy Bożonarodzeniowe oraz sylwestrowe. Wtedy najtrudniej o Jurata noclegi – apartamenty. Dla osób, którym nie udało się zarezerwować noclegów w najpopularniejszych zimowych kurortach pozostaje szukanie szczęścia w miejscach mniej znanych ogółowi. NA szczęście takich kurortów nie brakuje. Również one są w stanie wiele zaproponować urlopowiczowi. Przede wszystkim przekonują one do siebie spokojem oraz kameralną atmosferą, która jest niezwykle potrzebna do dobrego spędzenia wolnego czasu. Mniej oblegane górskie miejscowości potrafią do siebie przekonać pięknem przyrody. Również tam lokalne władze robią wszystko by było gdzie pojeździć na nartach. W efekcie czego powstaje coraz więcej profesjonalnie przygotowanych tras narciarskich. Rozwój małych miejscowości sprawia, że te największe takie jak Zakopane czy też Szklarska Poręba są odciążone i mniej zatłoczone przez turystów z całej Polski.

  Comments are closed.