Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Oszustwa w polskiej turystyce

  image Polska branża turystyczna przeżywa niestety swoisty kryzys- jego przyczyną jest działanie wielu podmiotów turystycznych, które okazały się nieuczciwe i zaczęły wyłudzać środki finansowe z zasobów funduszów gwarancyjnych. Sprzedaż ofert w gorącym okresie urlopowym, a następnie ogłaszanie upadłości to bardzo niedobra praktyka, która jest niestety wciąż bardzo powszechna w tej branży. Jak wybrać odpowiednie biuro podróży i sprawić, żebyśmy nie musieli się obawiać wyjazdu na wakacje? Ważna jest przede wszystkim transparentność biura podróży, które powinno udostępniać raporty dotyczące stabilności finansowej- bez tego ciężko jest w ogóle mówić i jakimkolwiek zaufaniu do biura podróży. Tak właśnie muszą działać rodzime firmy, jeśli chcą wygrać konkurencję z podmiotami zagranicznymi, które wzbudzają o wiele większe zaufanie wśród konsumentów. Można wskazać kilka dobrych firm turystycznych na polskim rynku, które mogą zagwarantować rzetelną realizację umów o usługi turystyczne- wciąż jednak działa wiele biur podróży, które pragną oszukać swoich klientów.

  Comments are closed.