Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  hotele toruń

  image Studenci są osobami, które według wielu statystyk mają najwięcej wolnego czasu na podróżowanie. Nie chodzi tutaj jedynie o uczenie się w innym miejscu niż miejsce zamieszkania, ale także o podróżowanie w celach turystycznych. Studenci to przeważnie osoby w młodym wieku, które żądne są poznawania nowych miejsc oraz nowych ludzi. Dla nich miasta, które słyną z wielu walorów turystycznych przygotowały specjalne noclegi pod warszawą. Można je znaleźć w hostelach. Hostele to hotele toruń charakteryzujące się mniejszym standardem niż tanie hotele pod warszawą w potocznym znaczeniu. W nich nie wynajmuje się całych pokoi, jedynie miejsca w nich. W takich pokojach oprócz łóżek umieszczona jest także łazienkach, która ma służyć wszystkim współlokatorom. Hostele są miejscami, gdzie można przenocować nie ponosząc większych nakładów finansowych. Oprócz tego można zawrzeć w nich wiele ciekawych znajomości. Inną ciekawą formą załatwienia sobie noclegu w danym mieście jest także skorzystanie z programów coachsurfing. Program ten polega na tym, że osoby zarejestrowane na portalu udzielają swoich własnych mieszkań innym użytkownikom, którzy akurat zamierzają zwiedzić dane miasto. Program ten podobnie jak Facebook jest portalem ogólnoświatowym. Kontakt można nawiązać z każdym. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie spadają koszty wycieczki. Oczywiście jest to nieco niebezpieczna forma noclegu, ale chętnych nie brakuje, a wręcz przeciwnie. Z każdym rokiem zaczyna ich systematycznie przybywać w dość szybkim tempie.

  Comments are closed.