Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Nieuczciwa krajowa turystyka

  Czy zmiany w branży turystycznej w Polsce poprawią nieco jakość oferowanych w naszym kraju usług? Niestety, ale ocena biur podróży w Polsce jest bardzo niska. W zasadzie co roku słyszymy o ogłaszaniu upadłości przez kolejne biura, które znikają z pieniędzmi klientów, opierając się na funduszu gwarancyjnym marszałka województwa. Jest to bardzo nieodpowiedzialne działanie. Polacy chętnie wybierali rodzime biura turystyczne, wierząc, że zagwarantują im wysoką jakość usług- teraz się to zmieniło i chętnie wybierane są zagraniczne firmy. Fundusz gwarancyjny miał być zabezpieczeniem, w rzeczywistości stał się narzędziem do wyłudzania pieniędzy. Miejmy nadzieję, że tego typu praktyki zostaną skutecznie ograniczone- jest to problem, który zniechęca do wczasów wielu Polaków. Czy są jakieś metody, które zagwarantowałyby bezpieczeństwo biura podróży i jego klientów? Kontrole administracyjne nie zdają się tutaj na zbyt wiele- najważniejszy jest wysoki poziom transparentności, tylko w ten sposób uda się zdobyć zaufanie.

  Comments are closed.