Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Loty do Londynu i nie tylko

  image Podróż wcale nie musi być droga ani pozbawiona jakichkolwiek znamion komfortu. Co najwyżej powinniśmi być przygotowani na wydatki, które nie zawsze będą niskie, ale wystarczy dobrze zaplanować naszą wyprawę, by koszty zmniejszyły się do niezbędnego minimum. Hotel Toruń wbrew pozorom nie jest ani drogi, ani wyjęty z postsowieckiej tradycji – to nowoczesne i eleganckie miejsce, które za cenę rynkową zapewni nam wypoczynek na europejskim poziomie. Możemy również wybrać podróże międzykrajowe – podróż Kraków Oslo możemy odbyć na kilka-kilkanaście różnych sposób, z których każdy ma swoje plusy i minusy. Nie oznacza to jednak, że baza startowa musi być koniecznie w stanie Małopolski. Warszawa Oslo to również intrygujące połączenie, które jest najbardziej atrakcyjne z naszego punktu widzenia. Również loty do Londynu są bardzo atrakcyjne nie tylko dla osób pracujących w Zjednoczonym Królestwie, ale również dla turystów oraz osób odwiedzających tam swoje rodziny i znajomych w nowym miejscu zamieszkania.

  Comments are closed.